do kasy suma: 0,00 zł
Opcje przeglądania
Region whisk(e)y
Odmiana whisk(e)y
Odmiana whisk(e)y
Typ whisk(e)y
Region whisk(e)y
Zawartość alkoholu
Pojemność
Cena
  • od
    do

Bourbon to amerykańska odmiana whiskey, która podbiła serca koneserów złoto-bursztynowego trunku na całym świecie. Wszystko za sprawą swego unikalnego smaku - delikatniejszego i słodszego niż w przypadku whisky. Aby alkohol stał się bourbon whiskey, musi spełnić kilka kryteriów: być wytworzona w 51% z kukurydzy, leżakować min. 2 lata oraz pochodzić z terenów USA.

Bourbon Whiskey

Made in USA

Amerykanie to naród niezwykle dumny ze swojej historii i tożsamości. Choć współcześnie w wielu częściach świata obserwuje się postępującą amerykanizację, z początku Stany Zjednoczone opierały się na elementach kultury europejskiej. Jednym z jej elementów była szkocka whisky, która docierając Za Ocean uległa asymilacji. Produktem tego procesu jest amerykańska whiskey, zwana bourbonem. Pochodzący z USA produkt to nie tylko nowa nazwa, ale przede wszystkim niepodrabialny smak, który szybko podbił serca smakoszy bursztynowego trunku na całym świecie.

Cechy kluczowe bourbonu

Aby trunek mógł nazywać się bourbonem amerykańskim, musi spełnić kilka wymogów. Pierwszym z nich jest wykorzystane do produkcji zboże, które w min. 51% musi składać się z kukurydzy. Drugie kryterium obejmuje proces leżakowania. W przeciwieństwie do szkockiej whisky, bourbon musi leżakować w nowych, oplatanych od środka beczkach dębowych, a minimalny okres procesu wynosi 2 lata. Ostatni z warunków - jak na Amerykanów przystało - dotyczy uwarunkowań geograficznych. Bourbon musi pochodzić ze Stanów Zjednoczonych i od tej zasady nie ma wyjątku.

Bourbon czy szkocka

Choć na pozór mówimy o bliźniaczej kategorii alkoholi, różnice w smaku pomiędzy bourbonem a szkocką są bardzo wyraziste. Duża w tym zasługa kukurydzy, której akcenty wyczuwalne są nawet po zmieszaniu amerykańskiej whiskey z colą. To właśnie ten fakt sprawia, że bourbon jest alkoholem nie do podrobienia, a wyjątkowy smak przyciąga miłośników whiskey z całego świata.

Osoby szukające delikatnego trunku o słodkich nutach z pewnością powinny zainteresować się ofertą amerykańskich destylarni. Tym bardziej, że można w niej znaleźć wiele ciekawych propozycji - od rozpoznawalnych na całym świecie butelek z whiskey Jim Beam, po prawdziwe perełki pokroju Evan William’s Black - prekursora marki Jack Daniel’s.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium