do kasy suma: 0,00 zł

Szkocka Whisky - Sklep online

Szkocka whisky to alkohol o bogatej tradycji i o wielu twarzach. Poszczególne odmiany różnią się pomiędzy sobą walorami smakowymi, co ma swoje podstawy w regionalnych uwarunkowaniach oraz tradycjach. Wszystko tak naprawdę zależy, z jakiego regionu Szkocji konkretny trunek pochodzi. Jaka zatem jest szkocka whisky i czy każdą whisky można określać w ten sposób?

Szkocka Whisky

ARDBEG ARDCORE 0,7 / 46% ARDBEG ARDCORE 0,7 / 46%
Cena:

665,00 zł

Cena regularna: 752,00 zł

Najniższa cena: 752,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • Super Cena
BIG PEAT 0,7L / 46% BIG PEAT 0,7L / 46%
Cena:

199,99 zł

szt.
zobacz więcej
CHIVAS IMPERIAL 18Y 0,7L / 43% CHIVAS IMPERIAL 18Y 0,7L / 43%
Cena:

1 110,00 zł

szt.
zobacz więcej
  • nowość
DALMORE CIGAR MALT 0,7L / 44% DALMORE CIGAR MALT 0,7L / 44%
Cena:

575,00 zł

szt.
zobacz więcej
  • nowość
  • nowość

Prawdziwa szkocka whisky – czym się charakteryzuje?

Pamiętaj, że niektórzy nieco na wyrost nazywają niektóre alkohole „szkocką” whisky.

Tymczasem istnieją szczegółowe regulacje, które pozwalają na zaliczenie konkretnego trunku do zaszczytnego grona szkockiej whisky. Zwróćmy uwagę na najważniejsze cechy wyróżniające szkocką whisky.

Po pierwsze – pochodzenie. Szkocka whisky – jak sama nazwa wskazuje – musi być wyprodukowana w Szkocji. Po drugie – zawartość alkoholu. Aby konkretny trunek mógł zyskać zaszczytne miano „szkockiej”, musi mieć minimum 40 proc. Szkocka whisky ma też charakterystyczną recepturę. Powstaje ze słodowanego jęczmienia i wody. Przewidywane są tu jednak odstępstwa pozwalające na ewentualne zastosowanie dodatków z innych zbóż czy karmelu. Dodatkowo szkocka whisky potrzebuje nieco czasu – okres jej dojrzewania to 3 lata w dębowych beczkach, których pojemność nie przekracza 700 litrów. Co ważne, miejsce, w którym znajdują się beczki, musi być położone na terenie Szkocji.

Whisky szkocka – single malt, blended i inne

W ofercie galerii alkoholi otrzymasz zarówno trunki jednosłodowe, tzw. single malt, jak i trunki typu blended. Najpopularniejszą szkocką whisky jest jednak single malt.

Niektóre produkty powstają również z jęczmienia wędzonego w dymie torfowym, przez co zyskują ostrzejszy smak. Ze względu na podwójną destylację, szkocka whisky charakteryzuje się mocniejszym aromatem.

Szkocka whisky może być przechowywana bardzo długo. W ofercie znajdziesz np. trunki, które mają po 20 lat. Taka whisky będzie miłym urozmaiceniem wspólnych wieczorów w towarzystwie przyjaciół i rodziny. Może być też świetną inwestycją i zabezpieczeniem kapitału lub być ciekawym upominkiem dla bliskich.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium