do kasy suma: 0,00 zł

Irlandzka whiskey - Sklep online

Delikatniejsza w smaku niż szkocka, a przy tym równie cenna – irlandzka whiskey to idealny napitek na spotkania w gronie najbliższych przyjaciół. Zobacz, czym wyróżnia się ten alkohol i kiedy warto na niego postawić.

Irlandzka Whiskey

CONALL IRISH WHISKEY 0,7L / 40% CONALL IRISH WHISKEY 0,7L / 40%
Cena:

99,99 zł

Cena regularna: 112,00 zł

Najniższa cena: 112,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • Super Cena
JAMESON ORANGE 0,7L / 30% JAMESON ORANGE 0,7L / 30%
Cena:

79,99 zł

szt.
zobacz więcej
SEXTON WHISKEY 0,7L / 40% SEXTON WHISKEY 0,7L / 40%
Cena:

136,00 zł

szt.
zobacz więcej
THE GAULTEE MOUNTAIN BOY 0,7L / 40% THE GAULTEE MOUNTAIN BOY 0,7L / 40%
Cena:

155,50 zł

Cena regularna: 176,00 zł

Najniższa cena: 176,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • Super Cena
TULLAMORE DEW 0,7L / 40% TULLAMORE DEW 0,7L / 40%
Cena:

72,00 zł

szt
zobacz więcej

Łagodny smak, interesująca receptura irlandzkiej whiskey

Osoby, które nie są przekonane do ostrego smaku szkockiej whisky, chętnie sięgną po znacznie łagodniejszy, irlandzki trunek. Należy jednak podkreślić, że irlandzka whiskey wcale nie stanowi alternatywy dla szkockiej whisky. To po prostu nowa jakość, którą należy docenić za niepowtarzalne walory smakowe i aromaty, których nie sposób wyczuć w innych rodzajach whiskey.

Irish Whiskey Act to dokument, który wyraźnie akcentuje, czym powinna wyróżniać się irlandzka whiskey. Według tego aktu za Irish Whiskey można uznać jedynie taką whiskey, która powstała na terenie Irlandii. Zgodnie z wytycznymi zawartymi w Irish Whiskey Act w recepturze trunku znajduje się zacier zbożowy z drożdżami i wodą.

Czasem można zastosować także karmel. Obowiązkowa jest aż trzykrotna destylacja – to cecha, która odróżnia irlandzką whiskey od jej szkockiego odpowiednika, któremu wystarczą jedynie dwie destylacje. Co więcej, whiskey irlandzka powinna dojrzewać w beczkach dębowych przez co najmniej 3 lata.

Różne typy whiskey irlandzkiej – wybierz zgodnie z własnym gustem

Tak naprawdę to od potrzeb konkretnego miłośnika irlandzkiej whisky zależy to, po którą whiskey sięgnie. Wybór jest naprawdę szeroki. Można postawić zarówno na klasyczną irlandzką whiskey Single Malt, jak i blended. Tym pierwszym wskazanym trunkiem – single malt – jest alkohol, który jest w praktycznie 100 procentach uzyskany ze słodu jęczmiennego. Jako że irlandzkie wytyczne są nieco mniej restrykcyjne niż szkockie, to irlandzką whiskey nazywa się też Pure Pot Still Whiskey – jest to trunek uzyskiwany metodą alembikową.

Whiskey blended to z kolei whiskey uzyskana sposobem kupażu. Warto stawiać zarówno na ciekawe kompozycje smakowe, jak i na whiskey mające wiele lat, np. 18- letnie dojrzewające trunki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium