do kasy suma: 0,00 zł
Opcje przeglądania
Odmiana whisk(e)y
Odmiana whisk(e)y
Typ whisk(e)y
Region whisk(e)y
Zawartość alkoholu
Pojemność
Cena
  • od
    do

Japonia i Kanada to zdobywające coraz większą popularność kierunki importu whisky. Ale czy jedyne? Odkryj wyjątkowe trunki z takich krajów jak Hiszpania, Wielka Brytania, Bułgaria, Indie a nawet Tajwan.

Whisky - Inne kraje

BLACK RAM + SZKLANKA 0,7L / 40% BLACK RAM + SZKLANKA 0,7L / 40%
Cena:

55,50 zł

Cena regularna: 63,50 zł

Najniższa cena: 63,50 zł
szt.
zobacz więcej
  • Super Cena

Odkryj nieznane

Kilkadziesiąt lat temu japońska lub kanadyjska whisky uchodziły w Europie za prawdziwe egzotyki. Obecnie miejsce to zajmują alkohole, o których prawdopodobnie nie słyszałeś. Niektóre z nich produkowane są w Europie, inne sprowadzane są z Azji. Wszystkie łączy jednak wspólna cecha - wyjątkowość smaku.

Europa

Przyjęło się, że wśród whisky lub whiskey o europejskim rodowodzie prym wiodą produkty ze Szkocji i Irlandii. W ich cieniu kryją się jednak równie dobre trunki z innych krajów. O jakich kierunkach mowa?

Wielka Brytania

Wielka Brytania czerpie pełnymi garściami z wiedzy i doświadczenia szkockich destylarni. Nie oznacza to jednak, że pochodząca z Anglii whisky jedynie naśladuje twórców bursztynowego trunku. Przykładem mogą być single malt, które cieszą się na świecie dużym uznaniem zdobywając tytuły takie jak tytuły World’s Best Single Malt Whisky 2022

Hiszpania

Hiszpania z pewnością nie kojarzy się z produkcją bursztynowego trunku. Jak się jednak okazuje, również na południowym zachodzie Europy można znaleźć destylarnie whiskey. Co więcej, Hiszpanie mają własne, wyjątkowe podejście do produkcji znanego alkoholu. Przykładem jest Five o'clock Peanut Butter Whiskey, która łączy smaki delikatnej whiskey z finezją whisky likierowej.

Bułgaria

Bułgaria to ojczyzna wina. Stoją za tym nie tylko fakty historyczne, ale również wyjątkowe warunki klimatyczne. W nich też powstają nietypowe blendy, a ich cechą charakterystyczną jest słodycz. Wyjątkowe trunki są szczególnie popularne wśród turystów, którzy po wizycie na bałkanach chętnie wracają do degustowanych tam whisky.

Daleki wschód

Daleki wschód to interesujący kierunek w poszukiwaniu wyjątkowych whisky. Obok popularnej Japonii wyjątkowe trunki można również znaleźć w Indiach czy Tajwanie. Na szczególne uznanie zasługują butelkowane single malt, łączące szkocką tradycję i egzotykę azjatyckich destylarni.

Indie

Indie to nie tylko barwne stroje, zatłoczone ulice, Bollywood i bogata w ostre przyprawy kuchnia. To także ojczyzna znakomitych whisky: z jednej strony czerpiących pełnymi garściami z dziedzictwa szkockiego rzemiosła gorzelniczego, z drugiej posiadających w sobie szczyptę orientu. Duża w tym zasługa indyjskiego jęczmienia, czerpanej z himalajskiego lodowca wody oraz ciężkiej pracy w doskonaleniu procesu produkcji i otrzymywanego trunku.

Tajwan

Położona na wschód od Chin wyspa kryje w sobie prawdziwy skarb. Kryjące się pod marką Kavalan, tajwańskie single malty charakteryzują się znakomitymi kompozycjami smakowymi. Jest to o tyle zaskakujące, że Tajwan na mapie producentów whisky figuruje od 2005 roku. Przez to też oferta pochodzących z tego kraju whisky stale się powiększa.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium